Тешка сообраќајка на “Илинденска“, тројца повредени – удрено и полициско возило


Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на булеварот “Илинденска“ при што, дознава Сител, се повредени три лица.

Во сударот учествувале три возила, меѓу кои е и полициска “шкода јети“. Тројцата возачи со повреди се префрлени на скопските клиники.Screenshot_66

Во моментов полицијата врши увид на местото на сообраќајката.

Подоцна ќе се знаат причините за сударот на трите возила кој се случи околу 16 часот, во време на најголемиот метеж на оваа фрекфентна скопска сообраќајница.

Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1