Тешка сообраќајка на Стража – ФОТО


Едно лице е повредено при тешка сообраќајна несреќа која утринава околу 7:30 часот се случила на два километри пред Стража, на патот Гостивар-Стража, јавува порталот Курир.

Според порталот во несреќата учествувале автобус  на „Транскоп Битола“ и „Голф 2“. Автобусот, како што дознава Курир, се движел кон Гостивар, а „Голфот“  кон Кичево, по што дошло до судир меѓу двете возила .Според нашите информации со лесни повреди се здобил возачот на „Голфот“, 33-годишниот Е.А. од селото Зајас кој бил пренесен во кичевската болница пишува Курир.мк .

soobrakajka (1)

soobrakajka1

soobrakajka3

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1