Тешка сообраќајка пред Демир Хисар: Автобус летна во река – повеќе повредени


Тешка сообраќајна несреќа попладнево околу 16 часот се случила на патот Битола – Демир Хисар кај местото викано Бели Мост во близина на селото Лисолај.

soobrakjajka sudirКако што дознава Press24 Од полициски извори, во сообраќајката учествувале два автобуси.

По судирот еден од автобусите излетал од патот и се превртел во река.

Од полицијата ја потврдуваат соораќајката и иноформираат дека голем број возила на Брза Помош се упатиле на местото бидјеќи поголем број луѓе се жалеле на повреди.

Сообраќајот е во прекин

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1