Тешка сообраќајка во Куманово: „Ауди“ прегази дете


Возач прегазил малолетник во Куманово.

Несреќата, како што јавува порталот Кумановски муабети, се случила околу 20 часот, на улицата Б.Б Гуцман во населбата Гоце Делчев.

Возач со автомобил марка „Ауди” удрил во малолетникот, кој со возило на Брза помош бил пренесен во Ургентниот центар во Куманово.

Soobrakajci-policija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1