Тешка сообраќајка во нас.Гоце Делчев, загина девојка


Дваесет и четири годишната Деспина П. е девојката која попладнево го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случи во населбата Гоце Делчев околу 16:30 часот.soobrakjajka 233Според информациите во несреќата учествувале автобус на ЈСП и автомобил „Пежо“ кој го управувал сега починатата девојка.

По тешката сообраќајка девојката била пренесена во Ургентниот центар каде им подлегнала на повредите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1