Тешка сообраќајка во Скопје – со автомобил удрил во пациент кој излегувал од болница


Несреќата се случила кога возач на автомобил носејќи ја сопругата на медицински преглед удрил во лице кое што излегувало од клиниката. Веднаш по инцидентот повредениот е вратен во медицинската установа каде што му е пружена прва помош, пишува порталот Република.

soobrakajka - brza pomos

Тешка сообраќајна несереќа се случила попладнево околу 17 часот на улицата Скупи во близина на приватна здравствена установа  при што едно лице е потешко повредено.

Несреќата се случила кога возач на автомобил носејќи ја сопругата на медицински преглед удрил во лице кое што излегувало од клиниката. Веднаш по инцидентот повредениот е вратен назад во медицинската установа каде што му е пружена прва помош

Извор/Фото: Република.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1