Тешка сообраќајка во Скопје: Загина момче, уште едно се бори за живот


Вчера во 10.05 часот во Скопје на ул. „Александар Урдаревски“ , патничко моторно возило „Нисан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Б. (22) од Скопје, удрило во оградата на ТП „Винце Комерц“.urgenten brza pomos klinika

Притоа на местото на настанот починал сопатникот Т.М. (23) од Скопје.

Возачот К.Б. со екипа на Итна медицинска помош бил однесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“, каде му се констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР-Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1