Тешка сообраќајка во центарот на Скопје


Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случила во близина на поранешната фабрика на Алумина во центраот на Скопје, јавува Вест. Според неофицијалните информации кои ги објави весникот, во сообраќајката нема посериозно повредени, но причинета е голема материјална штета. Во несреќата учествувале автомобил марка Мерцедес и комби. До судирот доѓло најверојатно поради непочитување на семафорската сигнализација.

163706

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1