Тешко повреден работник во „ОКТА“ – чистел резервоар со вода


Работник во ,,Окта,, се здобил со изгореници од прв и втор степен додека бил на работното место. 58-годишниот Д.П., вработен во рафинеријата „ОКТА“ во Скопје чистел резервоар со топла вода.

Во моментот додека чистел пукнала спојка од цревото, од која излегла жешка вода. Работникот се здобил со изгореници на главата и телото.

Пренесен во Ургентниот центар во Скопје, укажана му е лекарска помош и е задржан на понатамошно лекување.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1