Тетовчанка и без свадба и без пари – и ветил ќе ја жени и ги зел парите и исчезнал


tetove30 годишната Ќ.Ф, вчера пријавила во полиција дека 38 годишниот тетовчанец А.Ш, времено вработен во странство и ветил дека ќе ја ожени и исчезнал.

Според Ќ.Ф., А.Ш. и ветил дека ќе ја ожени, земал од неа 3.600 евра, наводно за да купи автомобил и да ја земе од Тетово.

Но, по некое време, тетовчанката дознала дека нејзиниот иден сопруг е веќе оженет и ја измамил само за да ги земе парите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1