Тетово: Пукал во мачка, ја погодил комшиката


Вчера околу 16 часот во село Доброште-Тетово, во дворот од сопствената куќа И.М.(59) пукал со ловечка пушка „МП-153“ кал.12мм, која ја поседувал со дозвола, кон мачка која била во близина на ѕидот од соседниот двор.puska

 

Тој ја погодил соседката И.Х.(52), во пределот на левата надколеница.

Повредената е пренесена во Клиничката болница во Тетово.

Увид на лице место извршило Јавното обвинитество и екипа од СВР-Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1