Тежок инцидент на натпреварот МЗТ- Работнички – тепачка и со полицијата (Видео)


Инцидент, тепачка и акција на полицијата – на дербито меѓу МЗТ и Работнички настана хаос на трибините.

tepacka naptrevar mztВо салата Борис Трајковски полицијата се пресметува со навивачите откако се случи инцидент на трибината на која се сместени навивачите на клубот од Градски парк.

Полицијата се упати да ја смири пресметка меѓу неколку навивачи, но беа удрени и неколку полицајци. По што следеше жестока реакција на полицијата. Според нсимката совладани и приведени се неколку навивачи. Нема се уште официјални информации колкумина се повредени.

Видео – Прес24

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1