Тинејџер се бори за живот, пронајден во безсознание во Чаршија


Осумнаесет годишно момче се бори за живот на КАРИЛ откако било претепано во Стара скопска чаршија.

Од полицијата информираат дека анонимен граѓанин ноќта во саботата пријавил дека машко лице лежи во безсознание на улицата „Битпазарска“ во Стара скопска чаршија. Полициски и медицински екипи излегле на терен при што било утврдено дека станува збор за К.С. (18) од скопско Визбегово кој имал тешки повреди.brza pomos3

Со возило на итна медициска помош К.С. бил пренесен во Ургентниот центар каде е хоспитализиран на Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување и се наоѓа во животна опасност.

Според информациите од полицијата К.С. бил физички нападнат од две лица на возраст од 14 години. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1