Тинејџер умрел од кивање


Лијам Ендрјус, 17, добил напад откако 6 пати по ред брзо кивнал.

kivanjeСличен случај е забележан во 2009. година.

Неговата мајка повикала итна помош кога почнал да повраќа.

Викал дека го боли главата, повраќал, ги превртувал очите и не можел да ги контролира рацете, и одеднаш му скокнала температурата.

Го одвеле до болница, каде бил опериран. Откако 4 дена бил на интензивна нега, починал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1