Тинејџери украле авион и се урнале – загинале тројца


Три лица загинаа при пад на авион во близина на Џаспер, во американската сојузна држава Алабама.

bb34a474-7e78-4bbb-9528-2747d953d8fc Се урна авион од типот „Пајпер ПА 30″, во кој имало три лица кои загинале на лице место. Сопственикот на авионот на полицијата и рекол дека леталото му било украдено.

Американските медиуми пренесуваат дека жртвите најверојатно се тинејџери кои го украле авионот и управувале со него без дозвола. Имињата и годините на жртвите не се соопштени.

02012013191334_avion pad

Заменик шерифот на тој округ Џејмс Пејтнер изјави дека властите се уште испитуваат како се случила трагедијата, но веруваат дека тинејџерите влегле во авионот со намера да се забавуваат.

Претставникот за печат на федералната управа за цивилна авијација Кетлин Берген рече дека авионот се урнал во близина на аеродромот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1