Видео: Самурај пресече куршум со меч


samurajМодерниот самурај Исао Мачи вежба од својата пета година.

Со својата катана може да пресече куршум со големина на грашак при брзина од речиси 322 километри на час. Неговата неверојатна прецизност му донесе место во Гинисовата книга на рекорди.


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1