Тодоров останува министер за здравство


Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски  за Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.todorov

-Пратеникот Ромео Тренов си поднесе оставка бидејќи е именуван за независен член на Одборот на директори на новоформираното АД Водостопанство. Никола Тодоров останува Министер за здравство, вели Котевски за Press24.

Според овие медиуми, Тренов ќе го наследел Тодоров во министерството за здравство

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1