Тој не се самоуби – тврди семејството на сопственикот на ресторанот Буре


policiska-lentaНесреќен случај, а не самоубиство е причината за смртта на сопственикот на ресторанот Буре, тврди неговото семсјество во изјава за порталот Либертас.

Според информациите, тој не се расправал со својата сопруга а зад ресторанот Имес случајно се застрелал додека го чистел карабинот.

Првично во медиумите беше објавена информација дека М.М. си го одзел животот застрелувајќи се со пушка која ја поседувал со дозвола.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1