Торнадо и снежни бури во САД


Поради снежните бури во Тексас, Арканзас, Оклахома, Мисисипи, Луизијана и Алабама, без електрична енергија Божиќ го поминаа над 100.000 лица.

615x318_6235-nevremeПоради лошите временски услови биле откажани 210 авионски летови ширум САД, Торнадото во градот Мобајл, во државата Алабама, однесе покриви на куќи и дрвја, а предизвика и прекин на струјата. Поради замрзнатите патишта во Оклахома биле предизвикани повеќе сообраќајни несреќи, од кои во еден верижен судир учествувале 21 возило.

Во невремето кое го зафати овој дел на САД загинаа три лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1