Торта нирвана – совршен десерт


n27895-630x325

За тесто:

2 јајца

2 лажици вода

100 г. шеќер

ванилин шеќер

100 г. брашно

25 г. густин

лажица прашок за пециво

50 г. растопен путер

За фил:

480 г. праски

2 кесички желатин

25 г. шеќер

75 мл сок од праски, 75 мл. џин

50 мл. сок од лимон

50 мл. вода.

За прелив:

500 мл. слатка павлака

2 лажици густин

2 ванилин шеќер

Подготовка

Изматете ги со миксер сите состојки за тесто, сипете ги во тепсија обложена со хартија за печење и печете на 30 минути на 180 степени.

Од желатинот, шеќерот 75 мл. сок, џин, лимонов сок и вода подгответе желе според упатствата на пакувањето, па помешајте го со праските исечени на коцки. Распоредете фил по кората. Изматете слатка павлака.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1