Видете нешто да не е ваше – МВР објави видео од предмети украдени од викендици


Двајца жители на Катланово се осомничени дека сториле серија тешки кражби од викенд куќи.

mvr predmeti ukradeniКражбите ги извршиле од средината на октомври минатата година до почетокот на март годинава на подрачје на Гази Баба, во атарот на село Катланово и тоа осум на место викано „Стари Лозја“ и една на место викано „Фазанерија“.

МВР апелира до сите граѓани кои во споменатиот период биле жртви на кражби, детално да го погледнат видеото и доколку некој од покажаните предмети го препознаат или се сомневаат дека е нивна сопственост да се обратат во СВР Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1