Нервозен скопјанец искршил автомобил на Партизанска


soobrakjajkМинистерството за внатрешни работи соопшти дека во петокот околу 15 часот и 40 минути на булеварот „Партизански Одреди“ лицето Е.Х. (37) извршил насилство и со употреба на тврд предмет искршил ветробранското стакло на автомобил „Поло“ со скопски регистарски табли.

Автомобилот бил во сопственост на скопјанецот Ј.Е. (32).

Полициските органи работат на целосно расчистување на случајот по што против сторителот ќе поднесат соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1