Трагедија: 16- годишно момче загина на пешачки во Скопје


Тинејџер на возраст од 16 години загина по ударот на автомобил во близина на Католичката црква, што се случи денеска попладне. Момчето по ударот итно било пренесено во Ургентниот центар, каде за жал им подлегнало на повредите.patika-480x360
Несреќата се случи кога во 16-годишниот скопјанец удри џип Туарег, управуван од скопјанецот Д.М. (20).
Очевидци за порталот Курир раскажале дека И.Б. го поминувал пешачкиот премин во моментот на ударот. Од силината на истиот малолетникот бил отфрлен неколку метри, а за несреќата при полицискиот увид, останаа да сведочат неговите две патики.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1