Трагедија: 3-годишно дете од Скопје почина од претепување


Од Итната медицинска помош во петокот е пријавено дека на ул. “172” во Скопје има починато дете, М.С.(3), според кажување на луѓето кои живеат во куќата детето починало од пад од скали.

detenceПо наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција. По извршена обдукција врз починатото дете констатирано е дека станува збор за насилна смрт и дека истото починало поради претепување, пренесува Курир.

Од страна на МВР прземени се мерки за расчистување на случајот при што приведени се сите лица кои живеат во куќата на споменатата адреса и по извршени разговори со истите констатирано е дека можен сторител на делотот е Џ.Б.(34) којшто живеел во истата куќа со починатото дете.

По целосно документирање на случајот против осомничениот ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „убиство” а против неговата сопруга Ј.М.(25) за кривично дело „помагање во извршување на кривично дело”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1