Трагедија ја потресе Македонија: Татко си го прегази 7 годишниот син!


Седумгодишно дете загина во трагична несреќа која вечерва околу 18:30 часот се случила во струмичкото село Куклиш, дознава Press24 од полициски извори.policija sredna

7 годишниот Ване Милушев загинал паѓајќи од предниот браник на тракторот кој го управувал неговиот татко. Ване биле прегазен од тракторот и со тешки повреди веднаш бил префрлен во Медицинскиот центар во Струмица. За жал лекарите немале ниту можност да се обидат да му помогнат бидејќи тој починал на патот кон болницата.

Од полицијата и официјално го потврдуваат случајот и најавуваат целосен увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1