ТРАГЕДИЈА: Младо момче се удави утрово во Охридското езеро


Младо момче од Тетово претпладнево се удави во Охридското езеро во водите кај т.н. Машка плажа, потврдија од МВР.

Неофицијално, настанот се случил нешто после пладне, а засега не се знаат причините за трагедијата.

Момчето било на педалинка со женско лице. Од полицијата коментираат дека тоа во еден момент скокнало во водата за да плива, но повеќе не се појавило на површината. Настанот се случил на 400 метри од брегот. Во тој дел езерото е длабоко со темно дно, коментираат од спасувачките тимови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1