Трагедија: Мртва жена пронајдена во автомобил, сопругот обесен на дрво до неа


Утрово околу 10 часот полицијата од Ваљево пронајде две безживотни тела во близина на селото Мионице.

policiska-lenta4-640x480

Според првичните информации во автомобил марка „фијат“ прво било пронајдено безживотното тело на 31-годишната М.П, а недалеку од неа полицијата го пронашла и телото на нејзиниот сопруг 31-годишниот А.П., обесено на дрво.

Стравичната глетка ја затекле инспекторите откако дошле на местото по претходна дојава од граѓанин.

Како што јавува Ало.рс, најверојатно станува збор за убиство и самоубиство.

Истрагата е во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1