Трагедија на патот Неготино-Гевгелија- додека барал помош го згазил автомобил


Трагедија се случила утринава околу 6:40 часот на автопатот Неготино-Гевгелија, јавува Курир.

Украинско возило „Даеву Нубира“ излетало од коловозот, по што возачот излегол од автомобилот да побара помош. Во тој момент на него наишол автомобил „Цитроен“  со српски регистерски ознаки и го усмртил на лице место.

soobrakjajka sudirПо проверките утврдено е дека станува збор за украински државјанин, Спари Т. на возраст од 27 години.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1