Трагедија: Почина и бебето на загинатиот скопјанец кај Мавровка


Пред два дена во болница починало новороденчето кое дојде на свет по страотната сообраќајка која се случи кај Мавровка во Скопје.

soobrakjajka-kaj-mavrovka-5Како што јавува Плусинфо, женското бебе се роди во саботата, кога мајката итно беше породена со царски рез на Клиниката за гинекологија, по страотната сообраќајна несреќа во која за жал таткото Блаже И. го загуби животот.

Според неофицијални информации, бебето било родено предвреме и затоа докторите и покрај напорите не успеале да го одржат во живот.

Несреќата се случи во саботата откако три возила се искршија кај Мавровка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1