ТРАГЕДИЈА: Почина македонски јуниорски репрезентативец


Жална вест за борењето во Македонија, ненадејно почина јуниорскиот репрезентативец на Македонија, Амир Реџепи, инаку член на БК Лирија од Скопје, објави порталот ipon.mk.

Реџепи студираше Физика на Државниот универзитет во Тетово.

Сочуство до фамилијата на Амир и БК Лирија. Погребот ќе се одржи во с.Блаце во 17 часот.Amir-Redzepi-Lirija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1