Трагедија: Познатиот српски актер пронајден мртов во паркот


Познатиот актер Михајло Заверла е пронајден мртов на клупа во Белград. Според податоците на српскиот Курир, 43-годишниот актер бил пронајден вчера рано наутро на клупа во парк.12f1e1a4cc9e97616210f6df3cda6bc3-68847

Семејството не нашло никаква порака ниту писмо, не знае што се случило. Вели дека немал проблеми освен што во последно време тешко му паднало разделувањето од сопругата. Сепак, ништо не укажувало на тоа дека ќе се случи трагедија.

На телото на актерот на коенема траги на насилство ќе биде извршена обдукција.

Тој неодамна сподели статус на Фејсбук од Иво Андриќ.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1