Трагедија: Се урна зграда додека станарите спиеја


Осум лица, меѓу кои и деца, се водат како исчезнати, кога петкатна стамбена зграда се урна утрово во јужниот италијански град Торе Анунзијата.

Како што јави ТАСС, зградата, која се наоѓала во близина на железничка пруга, се урнало кусо време откако поминал воз.

По несреќата и пругата била затрупана од делови што паднале од зградата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1