Трагедија во Битола: Жена се фрли од зграда


bitola.jpg20138191411854-годишна жена попладнево си го одзема животот фрлајќи се од т.н. докторска зграда која се наоѓа веднаш до Клиничката болница во Битола.

Според информациите од полицијата, станува збор за 54 годишната Ј.М која не живеела во зградата од која се фрлила. На лице место пристигнала медицинска екипа и откако констатирала смрт, телото е предадено на обдукција.

Во последниве две години од истата зграда во Битола се фрлиле четири лица.

Бриф.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1