ТРАГЕДИЈА ВО БУНАРЏИК: Машина усмрти 26 годишно момче


Момче загина во индистриската зона Бунарџик во објектот на КЕМЕТ Инженеринг.

Дваесет и шестгодишно момче загина во индистриската зона Бунарџик

Според првичните полициски информации, работна машина паднала врз вработениот Даниел Т. (26) и го усмртила на лице место.

policija-skopje1-540x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1