Трагедија во Гостивар: 10 годишно дете загина од залутан куршум


Трагедија го потресе Гостивар кога 10 годишно детенце почина откако залутан куршум го погодило во глава.

Несреќата се случила вчера, а од полицијата за Курир го потврдуваат настан.kursum

Детето најпрво било донесено во медициснкиот центар во Гостивар со повреди во главата, но поради сериозноста на истите итно било препратено на скопските клиники.

За жал околу 22.40 часот 10 годишното детенце им подлегнало на повредите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1