Трагедија во Македонија: Момче се застрела со пушката од татко си


Несреќата се случила попладнето околу 17 часот, кога сега починатиот Д.Л. ја зел пушката која  ја поседувал неговиот татко и пукал во себе.

Увид на лице место се уште врши увидна екипа која потоа треба да ги соопшти причините и околностите поради кои дошло до овој немил настан.

policija-skopje1-540x320

Засега не се познати причините поради кои момчето си го одзело животот. Граѓаните кои го познавале велат дека било мирно момче и навистина се изненадени од потегот кој го повлекол момчето. Сликата која ја гледале минувачите била навистина непријатна, а од местото се слушале пискотници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1