Трагедија во Неготино – маж загина од струен удар


– Педесет и седумгодишен неготинец загинал денеска од струен удар, потврди вечерва Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Несреќниот случај настанал кај трансформатор во Неготинско. Засега нема повеќе детали за околностите во кои се случила несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1