Трагедија во Прилеп: На 45 годишен работник му се слошило па починал на лице место


Четириесет и пет годишен маж од Прилеп вчера во 15.15 часот додека истоварал жито, паднал и починал.BR

Полицијата информира дека вчера во фабриката „Жито“-Прилеп, при истовар на жито од товарно моторно возило, на 45-годишниот М.И. од Прилеп кој бил сезонски работник, му се слошило.

Тој паднал од приколката, а врз него паднала и вреќа со жито, по што починал на лице место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1