Трагедија во Прилеп: Почина 3- годишно дете од труење со храна


Околу 8 часот во Полициската станица-Прилеп од Медицинскиот Центар Прилеп било пријавено дека кај нив била донесена почината 3-годишна Анета Реџеповска од Прилеп, пишува порталот Прес 24.

Првично докторите се сомневаат дека се работи за труење од храна.

Ќе биде извршен увид.

brza pomos3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1