Трагедија во Сараево – Момче почина поради алергија на напиток во теретана


Во Сараево почина 16 годишно момче , кое било алергично на напиток што го испил по тренинг во теретана.

Тинејџерот имал алергија на млеко и слични производи , така што добил силен напад. Докторите еден час се обидувале да го реанимираат момчето , но неуспешно.

Тој претходно успеал да стигне дома по тренингот во теретаната , каде го испил напитокот. Сестра му забележала дека нешто не е во ред и му дала лек против астма .

Но , откако му се слошило , со родителите заминал во итна помош , каде се онесвестил на влезот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1