ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ – ПАДНА ОЏАК И УСМРТИ МИНУВАЧ


Трагедијата се случила околу 11 часот, на јужен булевар во Скопје.Soobrakajci-policija

Во еден момент, додека работници ги уривале објектите, паднал оџакот и тулите го поклопиле Муарем, кој во тој момент поминувал по патеката.

Муарем вчера дошол на булеварот и, заедно со други работници, чекал да најде работа. Трагедијата се одвивала пред очите на неколкумина луѓе што во тој момент се затекле во паркот. Несреќата можеше да биде поголема, бидејќи на неколку чекори од него само што помина жена, која пред себе туркаше количка со бебе”, треперејќи, го опишуваше хоророт жената очевидец.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1