Трагедија во Скопје: Загина 3 годишно дете, 5 годишното братче повредено


ТТригодишно момче од Скопје почина доцна попладнево во несреќен случај а неговото 5-годишно братче со повреди на телото е хоспитализирано во Градската општа болница.

kliniki- brza pomos urgenten

Според информациите на Алфа несреќата се случила во семејната куќа на улица „Раштански пат“ во Скопје околу 15 и 30 часот кога влезната метална врата паднала врз детето.

Според информациите од полицијата, тригодишниот  Бесир по тешките повреди починал на лице место, а шест годишниот А.И. со повреди бил хоспитализиран во Градската болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1