Трагедија во скопско Ново село: Воз усмрти младо момче


Младото момче кое попладне почина откако во него удри товарен воз, најверојатно извршило самоубиство.voz pruga3

Иако ова не е потврдено од полицијата, неофицијалните информации говорат дека момчето на возраст меѓу 25-30 години се самоубило, поминувајќи ја пругата кога возот поминувал кај новоселски пат.

Од сериозноста на повредите, момчето чиј идентитет се уште не е познат, починало на лице место. Товарниот воз кој удри во момчето, сообраќал на релација Долно Блаце-Трубарево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1