Трагедија во скопско: Прегазено 5 годишно дете, починало во болница


Тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби пет годишно дете се случи вчера вечерта околу 21:15 часот во скопско Рашче.

Soobrakajci-policija

Од полицијата информираат дека 37-годишниот М.М. во автомобил „БМВ“ удрил во детето. Возачот веднаш го земал малолетникот и го пренел во ГОБ „8-ми Септември“, но за жал детето им подлегнало на повредите.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1