Трајче од Струмица повторно со својот глас го воодушеви Балканот (Видео)


Пет гласови од жирито за одлична изведба на песната „Listen“ доби вечерва Трајче Горгиев од Струмица, со што се пласираше во наредниот круг на натпреварот „Ѕвездичките на Пинк“.

trajce_pinkovi_zvezdi-1728x800_c

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1