Трамп објави снимки со исламистички напади на Твитер


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на својот Твитер профил објави неколку шокантни снимки од исламистичко насилство низ светот.

На една од снимките се гледа група луѓе како тепаат момче и го фрлаат од покривот на зграда, на друга муслиман крши статуа на Богородица, а на третата маж за кого се вели дека е муслимански мигрант крвнички тепа холандско момче кое оди со патерици.

Снимките беа објавени од Твитер профилот на Џајда Франсен (@JaydaBF), потпретседателка на британското националистичко движење Британија Прва. Движењето ги обвинува британските власти дека вршат исламизација на нивната земја и редовно учествува на изборите во Велика Британија, досега без поголем успех. Франсен му се заблагодари на американскиот претседател што ги преобјави нејзините коментари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1