Тревога во Манчестер: Евакуација на колеџ


Во јужниот дел на Манчестер евакуиран е колеџ, а натаму се движат и припадници на војската, јавуваат британските меидуми.

Засега не се познати околностите, а британските весници јавуваат дека во тек е полициска операција и оти во колеџот пристигнал тим за деактивирање бомби.

Дел од медиумите наведуваат дека станува збор за колеџот во Трафорд.

Пред школската установа се собираат и родителите на учениците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1