Тргнала на работа и од тогаш и се губи секаква трага – По 31 година решена мистеријата


Петра Разситка од Германија тргнала од дома кон работа и од тогаш и се губи секаква трага. Настанот се случил во 1984 година кога имала 24 години. Мистеријата со години не била решена, се сомневале дека девојката е киднапирана, убиена, но денес 31 година подоцна е откриено што се случило.thumb460781391petraukm67i76i7-13777

Девојката која денес е жена, е пронајдена во Дизелдорф под презимето Шнајдер. Пред две недели и била ограбена куќата, па морала да викне полиција, а тогаш и бил откриен правиот идентитет.

Петра исчезнала на 26 јули. На работа отишла во три попладне  и никогаш не се вратила. Бидејќи претходно во градот имало убиец кој убил 14-годишно девојче, а не бил фатен, се претпоставило дека повторно напаѓа. Иако Петра по истрагата била прогласена за мртва, верувале или не, вистината била дека избегала од дома и успешно се криела со години бидејќи не сакала да има ништо со своето семејство.

Оваа вест го шокираше светот!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1