Три деца останаа без родители: Татко им ја закла мајката, па се обеси


Драган С. (46) ја убил својата сопруга со нож, а потоа се обесил во шталата. Телата на сопружниците се пронајдени вчера наутро, едното во семејната куќа, другата во дворот.srbija belgrad policija

Како што дознава српски Курир, трагедијата се случила ноќта меѓу саботата и неделата.

-Овој брачен пар има три деца, кои утрото затекнале страотна глетка. Мајката била заклана во дворот, а таткото висел во шталата. За настанот е известен јавен обвинител од Јагодина, а повеќе детали ќе се знаат по завршувањето на истрагата, велат извори од полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1