Уснија Реџепова во многу тешка состојба, претрпе епилептични напади


Пејачката Уснија Реџепова со години се бори со ракот, а во последните неколку месеци нејзината здравствена состојба е влошена.

Таа е многу слаба, секојдневно трпи силни болки, а во текот на вчерашниот ден имала и неколку епилептични напади поради кои загубила свест.usnija500

Уснија постојано е на лекови за спиење за да може да ги поднесе силните болки.

-Реџепова вчера имаше епилептични напади и многу се вознемири. Колку и да се бореше состојбата да и се подобри, се откажува во моменти со кои се соочува за прв пат. Пејачката се чувствува многу лошо и едвај комуницира со луѓето кои секојдневно се со неа. Не можеше да се движи кога ја донесоа во болница, а сега едвај ги движи рацете и нозете. И понатаму користи кислород, без кој не може да издржи ни еден час, вели извор за српски Курир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1